Každoročne sa s prvým ochladením roztrhne vrece s objednávkami našich zateplených bundičiek. A my sa až do marca nezastavíme a posielame jeden balíček za druhým. Stále sa však nájde dostatok ľudí, ktorí nevedia, či aj ten ich psík nejakú bundičku na zimu potrebuje. A ak áno, tak aký typ. Poďme sa na to spolu pozrieť.

JE POTREBNÉ OBLIEKAŤ KAŽDÉHO PSÍKA?

Určite nie. Niektoré psy majú dostatočnú srsť a obliekať ich potrebné nie je. Srsť je už na pohmat hustá, má dostatočnú podsadu a hlavne – vonku takéhoto psíka nevidíte drkotať zubami od zimy. Ani keď je – 20. Väčšinu psíkov ale potrebné obliecť je. Ak žijú v byte, pri naozajstnej zime môžu byť počas prechádzky vystavené teplotnému rozdielu aj 30 stupňov. Čo veru nie je príjemné. Vďaka teplu v byte takýto psík pravdepodobne nemá vytvorenú ani dostatočne hustú srsť. Oblečením mu pobyt vonku spríjemníte.

>>>VYBERTE SI ZATEPLENÚ BUNDIČKU TU <<<

OBLIEKAŤ BY SA MALI IBA MALÉ PSY, TIE VEĽKÉ TO NEPOTREBUJÚ

Opäť omyl. Nejde o veľkosť psíka, skôr o typ srsti. Aj niektoré veľké psíky vám za zateplenú bundičku budú naozaj vďačné – doberman, chrt, labrador, weimar a mnohé ďalšie. Samozrejme i staršie alebo choré psíky. Pre nich potreba obliekania platí i dvojnásobne.

STAČÍ HOCIJAKÉ OBLEČENIE ZA PÁR EUR, NEBUDEM PREDSA INVESTOVAŤ TOĽKO PEŇAZÍ DO PSA

Už sme sa párkrát stretli s názorom, že naše zateplené bundičky sú drahé. „Veď v chovateľských kúpim takú istú za polovicu!“ Veru nekúpite. Máte to tak, ako aj s oblečením pre človeka. Kúpite si zimnú bundu, keď prituhne je vám v nej i tak zima a po roku je súca do koša. Alebo si kúpite kvalitnú bundu, v ktorej môžete tráviť aj celé dni vonku. A slúži vám dlhé roky. Naše oblečky patria do tej druhej skupiny. Vyrobené sú z kvalitných nepremokavých materiálov, sú zateplené a slúžia roky rokúce. Aj napriek tomu, že psíkovia v nich behajú a testujú ich naozaj kade-tade. Stačí ich oprať a sú opäť ako nové.

>>>VYBERTE SI ZATEPLENÚ BUNDIČKU TU <<<

AKO VYBRAŤ SPRÁVNE OBLEČENIE PRE PSA?

Je veľmi dôležité, aby oblečenie psíkovi sedelo dobre. Nebolo príliš veľké ani príliš malé. Aby sa dalo pohodlne zapnúť, nikde ho neťahalo a nebránilo mu v pohybe. V ZeroDC sa snažíme, aby naše bundičky so psíkom splynuli. Aby ani nevedel, že nejaké oblečenie na sebe má. V ponuke máme dva typy oblečenia:

PRŠIPLÁŠŤ – nepremokavá, tenká bundička. Je vhodná ako ochrana pred dažďom/snehom pre psíkov, ktorí majú dostatočne hustú srsť a cieľom je skôr ochrana srsti pred vodou/snehom. Napríklad pri bytových psíkoch. Pršiplášť je vhodný aj na jar/jeseň – pre akéhokoľvek psíka.

ZATEPLENÁ BUNDA – jeden z našich najpredávanejších produktov vôbec. Nepremokavá, hrubá bundička ochráni pred zimou, chladom, neprefúka a nepremokne. Hodí sa aj do najtuhšej zimy a najväčšej fujavice.

Tak, keď máte rozhodnuté, či sa vám viac hodí pršiplášť alebo zateplená bunda, je dôležité zistiť správnu veľkosť. Krajčírskym metrom odmerajte dĺžku chrbátika psíka od kohútika po koreň chvosta. T.j. od začiatku lopatky po začiatok chvostíka. A na základe nameraných údajov si vyberte vhodnú veľkosť. Ako na obrázku, rozmer 3.

Poznámka: V 80% psíkovi sadne štandardná veľkosť. Bulloidné psíky alebo jazvečíky ocenia oblečok ušitý na mieru. Ak takéhoto psíka vlastníte, napíšte nám na [email protected] a oblečenie vám ušijeme na mieru (bez navýšenia ceny).

Tak ako, patríte už medzi nás a chodíte von v oblečení Zero DC? Ak áno, pochváľte sa nám fotkou! 🙂